CoBrA
2421/602Aarhus
Asger Jorn: "Ursprung der familie". Sign. Jorn 70. Træsnit, tilstandstryk. Lysmål 39 x 57.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2420/931
Karel Appel: Komposition med figurer. Sign. Appel 71, 24/100. Litografi. Lysmål 69 x 104.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Ikke solgt
2420/868
Henry Heerup: Komposition med figurer. Usign. Litografi. Bladstørrelse 25 x 17.
Vurdering :
2.000 DKK Ikke solgt
2420/867
Henry Heerup: Kunstneren og hans muse. Usign. Litografi. Bladstørrelse 25 x 17.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.150 DKK -
2420/861
Corneille: Fugle og liggende kvinde. Sign. Corneille 85, 223/250. Litografi i farver. Lysmål 59 x 71.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
3.200 DKK -
2420/725
Pierre Alechinsky: Komposition. Sign. Alechinsky 1990, 6/99. Litografi og ætsning i farver. Bladstørrelse 67 x 51.
Vurdering :
10.000 DKK Ikke solgt
2420/696
Asger Jorn: Komposition. Sign. Jorn 63, 8/50. Litografi i farver. Lysmål 45 x 61.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
6.000 DKK -
2420/672
Egill Jacobsen: Komposition. Sign. Egill Jacobsen 1976, XVI/XX. Litografi i farver. 76 x 57. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.450 DKK -
2420/671
Egill Jacobsen: To kompositioner. Sign. Litografi i farver. Bladstørrelser 50 x 35 og 65 x 48. Uindrammet. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.950 DKK -
2420/661
Asger Jorn: Uden titel, 1972. Præget Jorn, 53/150. Litografi i farver. Bladstørrelse 66 x 48. Uindrammet.
Vurdering :
5.000 DKK Hammerslag:
4.400 DKK -
2420/656
Asger Jorn: "Rückkehr". Sign. Jorn 67, Probedruck. Litografi i farver. Lysmål 72 x 56.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
6.000 DKK -
2420/599
Corneille: Interiør med kvinde og kat. Sign. Corneille 87, 193/200. Litografi i farver. Lysmål 54 x 74.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.000 DKK -
2419/737
Pol Bury: Uden titel, ca. 1950. Betegnet Bury; sign. på bagsiden Dotremont. Bladstørrelse 30,5 x 24.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2419/715
Ejler Bille: Fire kompositioner. Alle sign. Ejler Bille 88, 83/250. Litografi i farver. Lysmål 26 x 19. (4)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.900 DKK -
2419/681
Christian Dotremont: “De pluie en pluie noire mais de plus en plus orangeuse”. Sign. Dotremont 1977, 30/100. Litografi. Bladstørrelse 76×56.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
5.000 DKK