Tre små kinesiske penselbægre, bitong, af huanghuali og hardwood, et bæger på tre lave inkorporerede fødder. 18. årh. Vægt 238 g. H. 9,5–10 cm. (3)
Proveniens: Dansk privatsamling
Indvendig enkelte synlige revner. Visse lande uden for EU (tredie lande) forbyder import af effekter som indeholder materialer fra truede arter. Dette katalognummer kan være omfattet af en sådan bestemmelse, hvorfor det tilrådes potentielle købere at gøre sig bekendt med disse regler.
6 bud