2421/823
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
Sæt på tre høje bogreoler af eg. Model Ry 8. Udført og mærket hos Ry Møbler. H. 167 B. 100. D. 33,5. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Huller i bagbeklædning. Nogle hylder med borede huller i top.
Vurdering
Hammerslag
8 bud