Samtidskunst i Lyngby
2420/720
Mie Mørkeberg: Tsunami. Sign. Mie Mørkeberg 2013. Akvarel og tusch på papir. Bladstørrelse 46 x 63.
Vurdering :
10.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
2421/517Lyngby
Nicholas Koshkosh: Uden titel, 2021. Sign. på bagsiden. Olie og mixed media på lærred. 198 x 170. Uindrammet.
Vurdering :
40.000 DKK Næste bud:
2421/520Lyngby
Mathias Malling Mortensen: "Window", 2020. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på udskårne, overlejrende lærreder. 100 x 70.
Vurdering :
25.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2421/535Lyngby
Tal R: Uden titel. Sign. monogram. Olie på offset tryk. 27 x 20.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2421/580Lyngby
Jes Brinch: Uden titel, Hoi An, 2005. Sign. og dateret på bagsiden. Akryl på lærred. 36 x 50.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2421/625Lyngby
Jan S. Hansen: "Age of the Warlock", 2011. Sign. på bagsiden. Mixed media på træ. 88 x 58.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2421/682Lyngby
Beinta av Reyni: "Det er bare kridt", 2002. Sign. og datering på bagsiden. Olie på canvas. 145 x 130.
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud:
2421/689Lyngby
Christian Achenbach: "Purple Haze". Sign. med titel og datering på bagsiden. Mixed media på lærred. 60x50.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2421/739Lyngby
Jes Schrøder: "Vinter- februar", 2003. Sign. J.S. 03; sign. med titel og datering på bagsiden. 200 x 180.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2422/523Lyngby
Joel Slotte: "Nuotio Itäniemellä / The Flame on Hästberget", 2019. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 140 x 160. Uindrammet.
Vurdering :
15.000 DKK Næste bud:
2422/526Lyngby
Frederik Næblerød: "On the Pot". Sign. med titel og datering på bagsiden. Emaljemaleri på lærred. 120 x 100. Uindrammet.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2422/556Lyngby
HuskMitNavn: Byscenel. Sign. HuskMitNavn 08. Olie på lærred. 50 x 60.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2422/628Lyngby
Thorbjørn Lausten: Komposition. Sign. T. Lausten 14. Tusch og gouache på papir. 76,5 x 56,5.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2422/674Lyngby
Claus Carstensen: "En marche vers le Pere (Bleeder)", 2007. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 160 x 135.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud: