CoBrA i Aarhus
2424/812Aarhus
Ejler Bille: Fire kompositioner i to rammer. Sign. Ejler Bille 89. Litografier i farver. Bladstørrelse hver 29 x 21. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2422/865
Asger Jorn: Komposition fra "Von Kopf bis Fuss". Sign. Jorn 67, Epreuve d'artiste. Litografi i farver. Lysmål 63 x 78.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
8.000 DKK -
2422/790
Carl-Henning Pedersen: “Historien om en moder”. Sign. Litografi i farver. Lysmål 59 x 44.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.250 DKK -
2422/784
Carl-Henning Pedersen: “Sneglen og rosentræet”. Sign. Litografi i farver. Lysmål 59 x 44.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.250 DKK -
2422/787
Carl-Henning Pedersen: Komposition fra “H.C. Andersen Suiten”. Sign. Litografi i farver. Lysmål 63 x 49.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.400 DKK -
2422/760
Asger Jorn: Komposition fra “Jubilæumsserien”. Sign. Jorn 63, 16/50. Litografi i farver. Lysmål 44 x 33.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
8.500 DKK -
2422/629
Carl-Henning Pedersen: “Vanddråben”. Sign. Carl-Henning Pedersen 1985, 231/250. Litografi i farver. Lysmål 63 x 49.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.350 DKK -
2422/542
Asger Jorn: Komposition fra Jubilæumsserien. Sign. Jorn 63, 16/50. Litografi i farver. Lysmål 32 x 44.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
8.500 DKK -
2421/760
Antonio Saura: "Den grimme ælling". Sign. Saura, 104/250. Litografi i farver. Bladstørrelse 65 x 50. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.200 DKK -
2421/747
Carl-Henning Pedersen: "Fugl Føniks". Litografi i farver. Bladstørrelse 65 x 50. Uindrammet.
Vurdering :
2.500 DKK Hammerslag:
1.400 DKK -
2421/602
Asger Jorn: "Ursprung der familie". Sign. Jorn 70. Træsnit, tilstandstryk. Lysmål 39 x 57.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
10.500 DKK