2421/22Aarhus
Thorvald Bindesbøll: Samling på ni mindre dekorationsmønstre. Akvarel og tusch på papir. Bladstørrelse 11 x 11-16 x 22. (6)
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2421/34Aarhus
Ubekendt maler, 19. årh.: Skibsportræt. Utydeligt signeret. Gouache og akvarel på papir. Lysmål 55 x 75.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2421/46Aarhus
Italiensk maler, 19. årh.: Piberygende fisker. Sign. A. Mamoli, Picco 87. Olie på papir. Lysmål 23 x 16.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2421/112Aarhus
Johannes Larsen: "Bygevejr i april". Tryksign. monogram, 1906. Radering. Lysmål 24 x 32,5.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2421/124Aarhus
Ubekendt kunstner, 19. årh.: "Die K.K. Hauptmauth und das Dominikaner-Kloster in Wien". Kobberstik. Lysmål 29 x 34.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: