2421/22
Thorvald Bindesbøll (f. København 1846, d. sst. 1908)
Samling på ni mindre dekorationsmønstre. Usigneret. Akvarel og tusch på papir. Bladstørrelse 11×11–16×22. (6)
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Revner. Fugtpletter.
Vurdering
Hammerslag