2421/282
Penalhus af rigt udskåret egetræ. 18. årh. H. 6. B. 8. L. 15.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
2.500 DKK -
2421/259
Et par bøgstøtter af patineret bronze i form af sædemænd. Ej stemplet. 20. årh.s begyndelse. H. 22. (2)
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Ikke solgt
2421/237
Ubekendt kunstner, ca. 1900: Skulptur af hvid marmor i form af en poserende kvinde. Sign. O Kauer. H. 25.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.550 DKK -
2421/217
Ettore Archinti, efter: En skolepige. Skulptur af patineret bronze. Udfyldt. H. 23,5 cm.
Vurdering :
4.000 DKK Ikke solgt
2421/161
Figur af patineret metal i form af samurai på hest. Moderne fremstilling. 21. årh. H. 83 cm.
Vurdering :
5.000 DKK Hammerslag:
3.800 DKK -
2421/151
Et par næstvedstager samt et par barok lysestager af messing. 18. årh. H. 16 - 17 cm. (4)
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.700 DKK -
2421/114
Figur af patineret bronze i form af en ibis. 20. årh. H. 42.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.950 DKK -
2421/111
Et par stager af af forgyldt bronze, stammer i form af en bjørn. Rusland 19. årh.s anden halvdel. H. 20 cm. (2)
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
6.000 DKK