2421/259
Et par bøgstøtter af patineret bronze i form af sædemænd. Ej stemplet. 20. årh.s begyndelse. H. 22. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ene lettere bøjet ved spidsen.
Vurdering
Hammerslag