Vilhelm Kyhn
f. København 1819, d. Frederiksberg 1903
2420/31
Vilhelm Kyhn: Parti fra udkanten af en skov. Sign. monogram, Hjulebjerg 16/6 74. Olie på lærred. 33 x 44.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
10.500 DKK -
2421/91Lyngby
Vilhelm Kyhn: Parti fra udkanten af en skov med udsigt udover en sø. Usigneret. Olie på lærred. 33 x 44.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud: