2418/​875

“Vélodrome Municipal de Vincennes”. Vintage cykelplakat fra Vélodrome Jacques Anquetil, Paris, 1940'erne. Bladstørrelse 84×56. Uindrammet.

Proveniens: Cykelrytter Jens Aage Nielsen (1925–2002), herefter i familiens eje.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Folder. Mindre revner.

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag