2421/​668

Kai Nielsen (f. Svendborg 1882, d. Frederiksberg 1924)

En proptrækker formet som en liggende kvinde. Sign. Kai Nielsen. Bronze. H. 12,5. B. 10.

Let patina.

I Lyngby
Vur­dering

2.000–3.000 DKK

6 bud

824894 (Autobud) 2.100 DKK
1033325 2.000 DKK
824894 (Autobud) 1.850 DKK
815293 1.800 DKK
824894 1.050 DKK
812818 1.000 DKK

Levering i USA fra 250 DKK forudsat den endelige pris ikke overstiger 50.000 DKK