2421/537
Inge Trautner (f. Århus 1953, Århus,)
Tekande af lertøj modelleret med vertikale riller i relief. Dekoreret med turkisgrøn glasur. Hank af bambus. Stemplet monogram. Unik. H. 20,5. L. 17.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Selve kandens øverste kant med et mindre afslag.
Vurdering
Hammerslag
23 bud