2421/845
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
Rektangulær, sammenklappeligt sofabord med stel af bøg, bordplade af pæretræ. Model MK-19. Formgivet 1960. Strop af kernelæder. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H. 47,5. L. 71,5. B. 53.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Strop med krakeleringer.
Vurdering
10 bud
876072 | ||
1024485 | ||
876072 | ||
1157379 | ||
876072 (Autobud) | ||
1157379 | ||
876072 (Autobud) | ||
914016 | ||
876072 | ||
925792 |