Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
“Rouge et bleu”, 1963. Sign. Estève, Epr. d'A. Litografi i farver. Lysmål 77×51.
Litteratur: Monique Prudhomme-Estève & Hans Moestrup nr. 33.
Undersøgt i ramme. Falmet. Papiret er gulnet.
855127 |