2420/55
Ubekendt maler, ca. 1800
Portræt af Friedrich Berg. Usigneret. Olie på lærred. 83×63,5.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1948, 2019 no. 34.
Lærred bør strammes op. Mærker fra blændramme. Retoucheringer og reparationer. Mindre krakeleringer.
Vurdering
Hammerslag
9 bud
899718 (Autobud) | ||
998214 | ||
899718 (Autobud) | ||
998214 | ||
899718 (Autobud) | ||
998214 | ||
899718 | ||
883566 | ||
998214 |