2420/​550

Samuel Joensen-Mikines (f. Mykines 1906, d. København 1979)

Motiv fra Mykines. Sign. S. Joensen 29. Olie på lærred monteret på pap. 26×37.

Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Hammerslag

26.000 DKK

20 bud

936742 26.000 DKK
1095521 25.000 DKK
936742 24.000 DKK
1095521 23.000 DKK
936742 22.000 DKK
864067 (Autobud) 21.000 DKK
936742 21.000 DKK
864067 (Autobud) 20.000 DKK
936742 19.500 DKK
864067 (Autobud) 19.000 DKK
936742 18.500 DKK
864067 18.000 DKK
936742 17.500 DKK
1139689 17.000 DKK
936742 16.500 DKK
830118 16.000 DKK
936742 15.500 DKK
1101048 15.000 DKK
1125484 14.500 DKK
136494 14.000 DKK