2421/138
Samling grønlandske figurer af udskåret fedtsten, de to med redskaber af træ og ben samt et stykke delvist poleret grønlandsk marmor slebet med skib. 20. årh. H. 6–20. (5)
Fanger med reparation på arm. Mindre ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
6 bud