2418/129
Koreansk kugleformet tepotte samt fire små kopper af sølv, ciseleret med blomster. 20. årh. Vægt 351 gr. H. eks. hank 13 cm. (5)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle buler ved eks. tud, hank, låg rand.
Vurdering
Hammerslag