2420/​554

Maarten Baas (f. 1978)

“Smoke”. Tre armstole af brændt træ og epoxyresin, betrukket med sort skind. Udført og delvist mærket hos Moooi. (3)

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Den ene stol med revne i skind bagpå.

Vur­dering

25.000–30.000 DKK

Hammerslag