2421/​554

Øreklapstol betrukket med rødligt velour, ben af sortmalet træ. 1930–40'erne.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser, mærker og mallingafskalninger på ben.

I Aarhus
Vur­dering

6.000 DKK