Svend Hammershøi (f. Frederiksberg 1873, d. sst. 1948)
“Kronborg, Den store gavl og Duetårnet”. Usigneret. Olie på træ. 27×21.
Proveniens: Boet efter Anna Hammershøi, Bruun Rasmussen auktion 61, 1955 nr. 218.
Enkelte ridser. Behov for let overfladerensning.
11 bud
835280 | ||
801392 (Autobud) | ||
835280 | ||
801392 (Autobud) | ||
835280 | ||
801392 | ||
867811 (Autobud) | ||
801392 | ||
867811 (Autobud) | ||
101714 | ||
867811 |