2421/​109

F. C. Kiærskou (f. København 1805, d. sst. 1891)

Fiskere og badende i Århusbugten. Sign. F. C. Kiærschou 1859. Olie på lærred. 63×141.

Langs kant enkelte sømhuller, afskalninger og retoucheringer. Krakeleringer. Behov for rensning.

Fra i Lyngby
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

7 bud

992834 (Autobud) 5.500 DKK
1155397 5.000 DKK
992834 (Autobud) 4.800 DKK
1155397 4.600 DKK
992834 (Autobud) 4.400 DKK
1155397 4.200 DKK
992834 4.000 DKK