2421/109
F. C. Kiærskou (f. København 1805, d. sst. 1891)
Fiskere og badende i Århusbugten. Sign. F. C. Kiærschou 1859. Olie på lærred. 63×141.
Langs kant enkelte sømhuller, afskalninger og retoucheringer. Krakeleringer. Behov for rensning.
Fra
i
Vurdering
7 bud
992834 (Autobud) | ||
1155397 | ||
992834 (Autobud) | ||
1155397 | ||
992834 (Autobud) | ||
1155397 | ||
992834 |