2418/244
Tre kinesiske vifter af bambus, prydede med skæringer i relief, 20. årh. L. 31–34 cm. (3)
Proveniens: Dansk privatsamling
Fremstår med alders- og brugsslitage. To vifter mangler papir samt en med løs “pind”.
Vurdering
Hammerslag