2420/851
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“Y-stolen”. Sæt på fire armstole af eg. Sæde udspndt med flettet papirgarn. Formgivet 1949. Udført hos Carl Hansen & Søn. (4)
To sædehynder betrukket med sort skind medfølger.
Almindelig brugsslitage, herunder ridser og mærker. Papirgarn med pletter.
Vurdering
Hammerslag
13 bud
869654 | ||
1157008 | ||
1156493 | ||
947995 | ||
869654 (Autobud) | ||
947995 | ||
869654 (Autobud) | ||
1135977 | ||
869654 | ||
924466 | ||
1139685 | ||
61224 | ||
1046681 |