2420/​519

Christian Hvidt (f. 1946)

Reolvæg af mahogni, bestående af tre underskabe med ben og tre vitrineskabe, messinggreb. Udført og mærket hos Søborg Møbler. Underskabe: H. 95 cm. B. 90. D. 50. Vitriner: H. 77. B. 90. D. 34. (6)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag

7.500 DKK

949589 7.500 DKK
983824 7.000 DKK