2420/519
Christian Hvidt (f. 1946)
Reolvæg af mahogni, bestående af tre underskabe med ben og tre vitrineskabe, messinggreb. Udført og mærket hos Søborg Møbler. Underskabe: H. 95 cm. B. 90. D. 50. Vitriner: H. 77. B. 90. D. 34. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.
Vurdering
Hammerslag
949589 | ||
983824 |