2420/​906

Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)

Skab af eg med senere stel. Front med to døre, indvendigt med udtræksbakker og hylder. Originale beslag af messing. Udført og mærket hos C.M. Madsen for FDB. H. 93. B. 122. D. 45.

To originale nøgler medfølger.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Restaureret.

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag

13.500 DKK

13 bud

853141 13.500 DKK
868561 (Autobud) 13.000 DKK
853141 12.500 DKK
868561 11.500 DKK
915297 11.000 DKK
868561 (Autobud) 10.500 DKK
915297 10.000 DKK
868561 9.500 DKK
915297 (Autobud) 9.000 DKK
868561 8.500 DKK
915297 (Autobud) 7.500 DKK
1090415 7.500 DKK
915297 7.000 DKK