2421/​819

Dansk snedkermester

Lænestol med ben af bejdset bøg. Sæde, sider og ryg betrukket med rosa velour. Udført 1940érne.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.

I Lyngby
Vur­dering

10.000 DKK

1094315 7.000 DKK