2418/624
Georges de Feure (f. 1868, d. 1943)
Fire Art Nouveau salonstole af Fransk nøddetræ. Opsat på tilspidsende ben med stiliseret, udskåret ornamentik i relief. Sæde og ryg betrukket med mønstret stof. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.
Vurdering
Hammerslag
27 bud