2419/242
Ubekendt maler, ca. 1900
Gårdparti med Henne kirke i baggrunden. Sign. monogram 1907. Olie på lærred. 45×59.
Lærred bør strammes op. Behov for rensning. Mindre skade/hul i lærred. Enkelte stifthuller.
Vurdering
Hammerslag