2420/951
Frits Henningsen (f. 1889, d. 1965)
“Windsor”. Et par armstole af eg med vertikale sprosser i ryg og sider. Model CH 18 A. Udført hos Carl Hansen & Søn. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
850248 |