2421/​764

Dansk snedkermester

Tre-personers sofa med ben af mahogni, betrukket med lyst møbelstof. 1930–40'erne. L. 200.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med pletter. Forben med fugtskjolder.

I Aarhus
Vur­dering

8.000 DKK