2421/879
Lænestol betrukket med flerfarvet møbelstof, ben af bejdset bøg. Udført hos Slagelse Møbelværk. 1940'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Vurdering