2421/​879

Lænestol betrukket med flerfarvet møbelstof, ben af bejdset bøg. Udført hos Slagelse Møbelværk. 1940'erne.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

I Aarhus
Vur­dering

6.000 DKK