2419/840
“Kanada”. Sofabænk med stel af bejdset bejdset bøg, løse hynder med mønstret betræk. Udført og mærket hos Fritz Hansen. L. 163.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag