2421/834
Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)
Et par sideborde af palisander. Model 162. Udført og mærket hos Haslev Møbelsnedkeri. 1960'erne. H. 50. L. 59. B. 35,5. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Nuanceforskelle.
Vurdering