2419/962
Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)
Et par armstole med stel af palisander. Sæde og ryg betrukket med grønt velour. Model 65. Formgivet 1962. Udført og mærket hos J. L. Møller. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 7. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
12 bud