2421/​627

Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)

“Oxford”. Et par stole med drejeligt stel af forkromet stål. Sæde og ryg betrukket med rødt skind. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 1983. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skind med pletter og smuds.

I Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

849868 2.100 DKK
896810 2.000 DKK