2421/​573

Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)

“JH 713”. Et par lænestole af mahogni. Ryg og sæde betrukket med grå uld. Udført og mærket hos snedkermester Johannes Hansen. (2)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre afslag ved dyveler på ryg.

I Lyngby
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

10 bud

865986 (Autobud) 6.000 DKK
1027075 5.500 DKK
865986 (Autobud) 5.000 DKK
1027075 4.800 DKK
865986 4.400 DKK
1027075 (Autobud) 4.200 DKK
865986 4.000 DKK
1027075 (Autobud) 3.200 DKK
1135774 3.200 DKK
1027075 3.000 DKK