2421/​761

Et par lænestole betrukket med sømbeslået brunt læder, ben af bejdset bøg. 1940–50'erne. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker i læder.

I Aarhus
Vur­dering

8.000–10.000 DKK