2421/​780

Tre-pers. sofa med fembenet svungent stel af eg. Sider, samt dybthæftet sæde og ryg betrukket med mønstret brun stof. Udført hos snedkermester Frits Henningsen. 1940–50'erne. L. 210.

Betræk med huller, mærker, skjolder samt smuds. Knapper mangler. Brugsslitage. Misfarvninger på ben.

I Aarhus
Vur­dering

6.000 DKK