2420/72
Et par tulipanstager af tin, balusterformet stamme opsat på firesidet fodstykke. 19. årh. H. 21,5. (2)
Trykkede lysmanchetter og fodstykker. Ridser og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage. Rester af stearin.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
3 bud