2420/506
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“CH 339”. Udtræksbord af massiv eg med tre tillægsplader og fire ekstra støtteben. Udført og mærket hos Carl Hansen & Søn. H. 72. L. 240/420. B. 115. (8)
Serienr. 1239374.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag