2420/​506

Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)

“CH 339”. Udtræksbord af massiv eg med tre tillægsplader og fire ekstra støtteben. Udført og mærket hos Carl Hansen & Søn. H. 72. L. 240/420. B. 115. (8)

Serienr. 1239374.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Vur­dering

30.000 DKK

Hammerslag