2420/​707

Kirsten Kjær (f. Vester Torup v. Fjerritslev 1893, d. Frøstrup 1985)

Portræt. Sign. Kirsten; sign. og betegnet på bagsiden “Malt på Island 1957”. Akryl på lærred. 36×29.

Lærredet er dubleret. Afskalninger og lille hul.

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

5.500 DKK

33 bud

1068833 5.500 DKK
828795 5.000 DKK
851738 4.800 DKK
828795 4.600 DKK
851738 4.400 DKK
828795 4.200 DKK
851738 4.000 DKK
1068833 3.800 DKK
828795 (Autobud) 3.600 DKK
1068833 3.600 DKK
828795 (Autobud) 3.400 DKK
1068833 3.200 DKK
828795 (Autobud) 3.000 DKK
327459 2.900 DKK
828795 (Autobud) 2.800 DKK
327459 2.700 DKK
828795 (Autobud) 2.600 DKK
327459 2.500 DKK
828795 (Autobud) 2.400 DKK
327459 2.300 DKK
828795 (Autobud) 2.200 DKK
327459 2.100 DKK
828795 (Autobud) 2.000 DKK
327459 1.950 DKK
828795 (Autobud) 1.900 DKK
327459 1.850 DKK
828795 (Autobud) 1.800 DKK
327459 1.750 DKK
828795 (Autobud) 1.700 DKK
327459 1.650 DKK
828795 1.600 DKK
802374 1.550 DKK
828795 1.500 DKK