2421/​774

Fritstående sofa med ben af bøg. Sæde, sider og ryg betrukket med lyst, mønstret stof. Model 151. Udført hos Slagelse Møbelværk, 1940'erne. L. 168.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Betræk med pletter og smuds.

I Lyngby
Vur­dering

10.000 DKK