2420/​777

Bienal Home

Et par gyngestole med stel af bejdset bøg. Betrukket med hhv. blå og rød velour. Udført hos Bienal Home, slutningen af 20. årh. (2)

Brugsslitage, herunder ridser, mærker og pletter. Stel med revner. Rød stol med huller i betræk på top af ryglæn.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

951293 3.200 DKK
1069736 3.000 DKK