2421/932
Svend Aage Hansen
Et sæt på fire stole med stel af eg, udspændt i sæde og ryg med sort skind. Udført og mærket hos J C A Jensen. (4)
Præsenteret på Møbelmessen i Fredericia 1957.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Vurdering