2419/​890

Dansk snedkermester

Skrivebord af Cuba mahogni. Front med skuffe. Udført 1930–1940érne. H. 71. L. 120. D. 84.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

4.000 DKK

4.000 DKK