2421/612
Nils Kähler (f. 1906, d. 1979)
Oval jardinere af lertøj modelleret med udadbukket kantdekor. Dekoreret med askeglasur. Sign. Nils, HAK, stemplet Denmark. Udført hos Kähler. H. 15,7. B. 22. L. 33,3.
Nogle overfladeridser og mærker.
Vurdering
17 bud
867228 (Autobud) | ||
800608 | ||
867228 (Autobud) | ||
800608 | ||
867228 (Autobud) | ||
800608 | ||
867228 (Autobud) | ||
800608 | ||
867228 (Autobud) | ||
800608 | ||
867228 (Autobud) | ||
800608 | ||
867228 (Autobud) | ||
800608 | ||
867228 (Autobud) | ||
800608 | ||
867228 |