2421/​612

Nils Kähler (f. 1906, d. 1979)

Oval jardinere af lertøj modelleret med udadbukket kantdekor. Dekoreret med askeglasur. Sign. Nils, HAK, stemplet Denmark. Udført hos Kähler. H. 15,7. B. 22. L. 33,3.

Nogle overfladeridser og mærker.

I Lyngby
Vur­dering

2.000 DKK

17 bud

867228 (Autobud) 1.800 DKK
800608 1.750 DKK
867228 (Autobud) 1.700 DKK
800608 1.650 DKK
867228 (Autobud) 1.600 DKK
800608 1.550 DKK
867228 (Autobud) 1.500 DKK
800608 1.450 DKK
867228 (Autobud) 1.400 DKK
800608 1.350 DKK
867228 (Autobud) 1.300 DKK
800608 1.250 DKK
867228 (Autobud) 1.200 DKK
800608 1.150 DKK
867228 (Autobud) 1.100 DKK
800608 1.050 DKK
867228 1.000 DKK

Levering i USA fra 1.250 DKK forudsat den endelige pris ikke overstiger 50.000 DKK