2421/874
Ray Eames (f. 1912, d. 1988)
Charles Eames (f. 1907, d. 1978)
“Aluminium Group”. Et par armstole af forkromet aluminium med drejefunktion. Sæde og ryg betrukket med sort uld. Udført og mærket hos Vitra. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. To plastiksko mangler på en stol. Uld med pletter.
Vurdering
11 bud
855127 | ||
864665 | ||
846158 (Autobud) | ||
864665 | ||
846158 | ||
855127 (Autobud) | ||
846158 | ||
855127 (Autobud) | ||
846158 | ||
855127 | ||
864665 |