2420/905
Kontorstol af mahogni med drejefunktion. Sæde og ryg betrukket med grønt skind. Udført hos Fritz Hansen, 1940'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Skind med pletter og smuds.
Vurdering
Hammerslag
804280 |